Інтер’єр дерев’яного будинку

Дерев’яний будинок — це тренд на століття. У моду входять і з моди виходять практично всі матеріали — цегла, бетон, сендвіч-панелі, піноблоки. Але вже тисячоліттями не виходить з моди дерево.

Фактура дерева, його запах, енергетика, краса — все це стане головною прикрасою інтер’єру. Тому постарайтеся максимально утриматися від використання штукатурки, гіпсокартону, фальш-панелей, шпалер та багатьох інших оздоблювальних матеріалів, які приховують під собою красу деревини. Принаймні, це важливо для житлових приміщень — вітальні, спалень, кабінетів.

Так як домінуючим матеріалом при створенні інтер’єру для дерев’яного будинку є природне дерево, то й усі допоміжні матеріали слід вибирати природного походження. Так, чудово доповнить деревну фактуру натуральний камінь. Його можна використовувати як в обробці — на підлозі, на стінах, так і в декорі — фрагментарно, наприклад, в якихось ділянках обробки. Звичайно, можна зупинитися і на імітації — якісний штучний камінь не кожен зміг би відрізнити від натурального.

 

7323_3_bаа4

 

Добре буде виглядати в інтер’єрі дерев’яного будинку і кування — перила сходів, поручні, дверна фурнітура, світильники, елементи меблів — ковані деталі підкреслюють зворушливість дерева.
Будь-які рослинні матеріали — пробка, циновки, бамбук, лляної текстиль — чудово впишуться в інтер’єр дерев’яного будинку і лише підкреслять його натуральність. До речі, те ж стосується і матеріалів тваринного походження — шкіра, вовна, шкури. Не зіпсує деревину і скло, яке може бути як матовим, так і прозорим — фасади меблів, дзеркала, правда, краще в натуральних рамах. Добре поєднуються стільниці з дерев’яними ніжками, як і будь-яке скло, обрамлене деревом. До речі, в дерев’яному будинку гарні великі вікна, які наповнюють простір світлом.
Керамічна плитка — матеріал не зовсім природного походження, але теж дуже вдало підійде для дерев’яного будинку. Наприклад, на підлозі в холі, віталень.

А ось категорично буде вибиватися з дерев’яною стилістики будь-пластик. Не дуже вражають і композитні, нехай і дуже модні матеріали. Холодна сталь, метал (не ковка), гіпсокартон, поліуретан, бетон — постарайтеся уникнути цих матеріалів у всьому — починаючи від обробки і закінчуючи декором.
Головна проблема, з якою зіткнеться господар такого інтер’єру, — вартість натуральних матеріалів, у кілька разів перевищує вартість штучних аналогів. Але, адже і дерев’яний будинок — не сама економічна споруда.

Особливої уваги заслуговує світло. Краще використовувати багато локального освітлення, ніж великі джерела світла. Фактура дерева буде вигравати при затишному, приглушеному світлі. Постарайтеся максимально уникати холодного штучного неонового або люмінесцентного світла — він буде дисонувати з деревом. Гарні будуть вбудовані світильники, так і різноманітні бра, торшери, настільні лампи.
В інтер’єрі дерев’яного будинку, як ні в якому іншому, будуть доречні різноманітні мисливські трофеї — шкури, роги, опудала, корчі. Прекрасним декором стануть сімейні фотографії в рамках з натуральних матеріалів, старовинні книги, незвичайні сувеніри. А от все, що зроблено з пластику або нагадує про тотальної урбанізації, краще приховати для міської квартири.

 

interjer-derevyanoji-kuhni interer-derevyannogo-doma1

 

Підбираючи декор, пам’ятайте, що перш за все в інтер’єрі дерев’яного будинку важлива фактурність декору і його натуральність. І, звичайно, ніякого глянцю, гламуру або кітчу — це можна залишити для одного-двох закритих приміщень.

Хороше рішення для інтер’єру дерев’яного будинку — кантрі або етнічний стиль. Максимум натуральності, аж до грубості тканих доріжок, «огорлный» декор — зв’язки цибулі, букети з польових квітів, лляної текстиль. Цей варіант, по-перше, не дорогий — декором можна запасатися на всіх сільських ярмарках, по-друге, універсальний — його легко можна міняти.

Середземноморський стиль припускає більше світла, сонця, велика кількість пастелі і тепла. Гарним декором можуть бути елементи під «античність», глиняні деталі. Якщо господар — мандрівник, не складно буде додавати декор, привозячи з подорожей на південь Європи різні дрібниці. У цьому інтер’єрі доречно буде велика кількість плитки і теракоти. Вінтаж — стиль, який дозволяє фантазувати, порившись на прабабушкином горищі і відвідавши сучасний бутік декору. Поєднання старовини і сучасності з акцентом на перше — ось головний «вінтажний» принцип. Оскільки в давнину багато будинків були дерев’яними, то цей стиль прекрасно буде читатися в дерев’яному будинку.
А ось хай-тек, мінімалізм, поп-арт краще залишити для будинків з інших матеріалів.